Yalnızlıkla Nasıl Baş Edilir ?

by Usluadam Post Author

Merhaba , şimdi sizlere anlatacağım konu kendi bakış açımla yazdıklarımdan ibarettir.

Hayatınıza gelen insanlarında giden insanlarında geçerli sebepleri vardır.
Zira bu Dünya’da sebepsiz hiçbir şey yoktur olgunlukla karşılayın.
Benim karşı durduğum razı gelmediğim konuya değinmek istiyorum; Seviyorsunuz yıllarınızı, aylarınızı,günlerinizi hatta yeri geliyor uykunuzdan ödün vererek emek veriyorsunuz ilişkinize “Güven” duygusu yoksa başlı başına hata zaten.
Fakat zaman geçtikten sonra artık “Canım” dediğiniz kişinin içinizde yavaş yavaş hiç olmaya başladığını görüyorsunuz !
Evet yanlış duymadınız yere göğe sığdıramadığınız “Aşk” gözlerinizin önünde gün geçtikçe eriyor hiçbir şey yapamıyorsunuz.

Kaynak: Unsplash

İnanın bana, yalnız kalmanın nasıl bir his olduğunu bilirim. Dünyadaki en kötü yalnızlık, yanlış anlaşılmaktan ötürü yalnız bırakılmaktır. İnsanın gerçekle bağlarını koparabilir.

Dan Brown


Tam da o durumdaysanız artık iş işten geçmiş demektir … Sağlık olsun. Belki de böylesi hayırlıdır nasipten ötesi yoktur.
Evet zor bir süreç sakin olun , ve size küçük bir tavsiye vereyim “Yalnızlık” buna alışmaya bakın. Diyeceksiniz ne alaka yalnızlık ?
O halde hemen cevap vereyim , kaliteli insanlar hep yalnızdır . Elbette çevrenizde değer verdikleriniz olsun , elbette arkadaşlarınızla vakit geçirin ;
Ama her şeyi tadında bırakmayı da bilin : ) fazla samimiyetten fazla bağlanmaktan kaçının kaçının ki insanlar size zarar veremesinler daha fazla yıpranmayın.
Unutmayın kimse sizin yaşantınızı bilmez sadece yorum yaparlar , buna müsaade etmiyorum diyebilirsiniz. Ama düşük ihtimaller de olsa karşılaşıyoruz maalesef.
Kendinize yeni uğraşlar bulun , yaşantılarınızdan yola çıkarak bakış açınızı değiştirmeye odaklanın. Daima yeniliklere ayak uydurun , çünkü değişen toplum düzenine uyum
sağlayamadığınız her vakit zarardasınız demektir. Bu tavsiyelerime uyarsanız eminim ki gerçekten daha iyi yerlere ulaşacaksınız. Şu bir gerçek ne kadar içinize kapanık bireyler
olursanız o kadar toplumdan soyutlanırsınız ; Öyleyse ne yapmalıyız ? Anlatayım , kendinizi bir an önce kişisel gelişime dahil edin şöyle kişisel gelişim kitapları , makaleleri ve benzeri
gelişim videoları izleyin kendinize has pozitif yönlerinizi de etkili şekilde kullanırsanız üstesinden gelemeyeceğiniz şey yok umarım yararlı olmuştur.

Yazarı Takip Edebilirsiniz:

Instagram

Benzer Yazılar

Yorum Bırak